Jak się przygotować do sesji w domu

W fotografii naturalnej chodzi głównie o to, żeby jak najmniej skupiać się na aranżowaniu scen i pozowaniu. Głównym tematem ma być relacja, emocje, drobne gesty. Takie zdjęcia osobiście lubię najbardziej i coraz częściej widzę, że to z nich najbardziej się cieszycie.

Jak się do nich przygotować?

Jednym z głównych atutów takich sesji jest to, że nie wymagają jakichś szczególnych przygotowywań. Co oczywiście nie oznacza, że nie można pewnych rzeczy przewidzieć. Najbardziej podstawowa i oczywista kwestia to ogarnięcie przestrzeni. Najważniejsze jest pochowanie wszystkich tych rzeczy, które niepotrzebnie mogą wkraść się w kadr. Na przykład kable, przedłużacze, detergenty, płyn do mycia naczyń, żelazko. Im mniej dzieje się w tle, tym bardziej widoczny jest temat główny. Szczególną uwagę zwróćcie na parapety. Często służą za półkę na różne, niekoniecznie piękne, przydasie, a okna akurat w fotografowaniu przy świetle zastanym są zazwyczaj najczęściej wybieranymi miejscami. W końcu tam wpada najwięcej światła.

Jak się ubrać?

O to pytacie najczęściej. Najlepiej jeśli wybierzecie naprawdę stonowane barwy, bez nadruku lub z jedynie bardzo delikatnym. Idealnie jeśli cała rodzina jest ubrana w jednej gamie kolorystycznej. I to wcale nie mają być żadne wymyślne kreacje. Zwykłe dżinsy i biały tshirt doskonale prezentują się na zdjęciach domowych. Możecie też wybrać czarne bluzki.

Po co inspiracje?

Kolejna kwestia, o którą zawsze proszę, to przygotowanie kilku zdjęć w ramach inspiracji. Dzięki temu widzę, jakie kadry podobają Wam się najbardziej. W miarę możliwości będę starała się nawiązać do klimatu. Ale ma to też być dla Was wskazówka. Dzięki temu możecie podpatrzeć co robić:) Niektórzy są skrępowani i myślą, że musza patrzeć prosto w obiektyw i pilnować, żeby się nie garbić. Na takich zdjęciach widać spięcie zamiast relacji. W fotografii naturalnej zajmujecie się raczej sobą. Przewijacie maluszka, bawicie się z nim, przytulacie, pokazujecie co jest za oknem, dajecie sobie buziaka, gracie w kosi łapki, leżycie na łóżku, układacie coś na podłodze:)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *